Kuunkajon lapinporokoirat


FIN TVA
Kuunkajon Aallonvälke
"Neva"

FIN21918/04 A GRD


~ Tottelevaisuuskokeet ~


07.09.2008 Alajärvi

Erikoisvoittajaluokka
Tuomarina Mauri Pehkonen

Istuminen ryhmässä 10
Paikallamakuu 10
Vapaana seuraaminen 9
Seisominen, istuminen ja maahanmeno seuraamisen yhteydessä 10
Luoksetulo, seisominen ja maahanmeno 6
Lähettäminen määrätylle paikalle, maahanmeno ja luoksetulo 10
Ohjattu noutaminen 6,5
Metalliesineen noutaminen esteen yli hypäten 10
Tunnistusnouto 8
Kauko-ohjaus 10

Yhteensä 284,5 pistettä ja 1-tulos, luokkavoitto TK4 FIN TVA

16.07.2008 Vimpeli

Erikoisvoittajaluokka
Tuomarina Veijo Kinnunen

Istuminen ryhmässä 10
Paikallamakuu 9,5
Vapaana seuraaminen 7,5
Seisominen, istuminen ja maahanmeno seuraamisen yhteydessä 5
Luoksetulo, seisominen ja maahanmeno 8
Lähettäminen määrätylle paikalle, maahanmeno ja luoksetulo 0
Ohjattu noutaminen 7
Metalliesineen noutaminen esteen yli hypäten 8,5
Tunnistusnouto 0
Kauko-ohjaus 9

Yhteensä 201 pistettä ja 3-tulos, 2.sija

15.06.2008 Nurmo

Erikoisvoittajaluokka
Tuomarina Tiina Heino

Istuminen ryhmässä 10
Paikallamakuu 9
Vapaana seuraaminen 7,5
Seisominen, istuminen ja maahanmeno seuraamisen yhteydessä 8
Luoksetulo, seisominen ja maahanmeno 7,5
Lähettäminen määrätylle paikalle, maahanmeno ja luoksetulo 9,5
Ohjattu noutaminen 0
Metalliesineen noutaminen esteen yli hypäten 9
Tunnistusnouto 9,5
Kauko-ohjaus 9,5

Yhteensä 256 pistettä ja 1-tulos, luokkavoitto

18.05.2008 Vimpeli

Erikoisvoittajaluokka
Tuomarina Juha Kurtti

Istuminen ryhmässä 10
Paikallamakuu 10
Vapaana seuraaminen 10
Seisominen, istuminen ja maahanmeno seuraamisen yhteydessä 10
Luoksetulo, seisominen ja maahanmeno 10
Lähettäminen määrätylle paikalle, maahanmeno ja luoksetulo 10
Ohjattu noutaminen 8
Metalliesineen noutaminen esteen yli hypäten 10
Tunnistusnouto 9
Kauko-ohjaus 10

Yhteensä 311 pistettä ja 1-tulos KP, luokkavoitto

04.08.2007 Lapua

Voittajaluokka
Tuomarina Aino Juhantalo-Kakkola

Paikalla makaaminen 10
Seuraaminen taluttimetta 5
Istuminen seuraamisen yhteydessä 8
Luoksetulo 9
Lähettäminen määrätylle paikalle, maahanmeno ja luoksetulo 10
Noutaminen esteen yli hypäten 9,5
Metalliesineen noutaminen 9
Tunnistusnouto 8,5
Kauko-ohjaus 8
Kokonaisvaikutus 8,5

Yhteensä 274,5 pistettä ja 1-tulos, luokkavoitto TK3

18.07.2007 Vimpeli

Voittajaluokka
Tuomarina Veijo Kinnunen

Paikalla makaaminen 10
Seuraaminen taluttimetta 5
Istuminen seuraamisen yhteydessä 0
Luoksetulo 8
Lähettäminen määrätylle paikalle, maahanmeno ja luoksetulo 8
Noutaminen esteen yli hypäten 9,5
Metalliesineen noutaminen 9
Tunnistusnouto 10
Kauko-ohjaus 10
Kokonaisvaikutus 9

Yhteensä 255 pistettä ja 2-tulos, luokkavoitto

20.05.2007 Ilmajoki

Voittajaluokka
Tuomarina Piritta Pärssinen

Paikalla makaaminen 10
Seuraaminen taluttimetta 8,5
Istuminen seuraamisen yhteydessä 0
Luoksetulo 8,5
Lähettäminen määrätylle paikalle, maahanmeno ja luoksetulo 8
Noutaminen esteen yli hypäten 10
Metalliesineen noutaminen 9
Tunnistusnouto 9,5
Kauko-ohjaus 9
Kokonaisvaikutus 9

Yhteensä 261,5 pistettä ja 1-tulos, luokkavoitto

05.05.2007 Ilmajoki

Voittajaluokka
Tuomarina Jaana Ala-Lähdesmäki

Paikalla makaaminen 8
Seuraaminen taluttimetta 9
Istuminen seuraamisen yhteydessä 10
Luoksetulo 9
Lähettäminen määrätylle paikalle, maahanmeno ja luoksetulo 10
Noutaminen esteen yli hypäten 10
Metalliesineen noutaminen 9
Tunnistusnouto 10
Kauko-ohjaus 8,5
Kokonaisvaikutus 10

Yhteensä 295,5 pistettä ja 1-tulos KP, luokkavoitto

01.08.2006 Kauhajoki

Avoin luokka
Tuomarina Tiina Heino

Paikalla makaaminen 10
Seuraaminen taluttimetta 8,5
Maahanmeno seuraamisen yhteydessä 9,5
Luoksetulo 8
Seisominen seuraamisen yhteydessä 9,5
Noutaminen 8
Kauko-ohjaus 7
Estehyppy 9
Kokonaisvaikutus 9

Yhteensä 173 pistettä ja 1-tulos, 2. sija TK2

21.05.2006 Vimpeli

Avoin luokka
Tuomarina Veijo Kinnunen

Paikalla makaaminen 8
Seuraaminen taluttimetta 9,5
Maahanmeno seuraamisen yhteydessä 10
Luoksetulo 8
Seisominen seuraamisen yhteydessä 10
Noutaminen 9,5
Kauko-ohjaus 10
Estehyppy 10
Kokonaisvaikutus 10

Yhteensä 186 pistettä ja 1-tulos, luokkavoitto

06.05.2006 Ilmajoki

Avoin luokka
Tuomarina Salme Mujunen

Paikalla makaaminen 6
Seuraaminen taluttimetta 9,5
Maahanmeno seuraamisen yhteydessä 10
Luoksetulo 7
Seisominen seuraamisen yhteydessä 10
Noutaminen 7,5
Kauko-ohjaus 10
Estehyppy 7
Kokonaisvaikutus 9,5

Yhteensä 166,5 pistettä ja 1-tulos, 3. sija

11.09.2005 Lapua

Alokasluokka
Tuomarina Saija Pollari-Peltoniemi

Luoksepäästävyys 10
Paikalla makaaminen 9,5
Seuraaminen kytkettynä 9,5
Seuraaminen taluttimetta 9
Maahanmeno seuraamisen yhteydessä 9,5
Luoksetulo 10
Seisominen seuraamisen yhteydessä 8
Estehyppy 9,5
Kokonaisvaikutus 10

Yhteensä 187,5 pistettä ja 1-tulos, luokkavoitto TK1

20.08.2005 Vimpeli

Alokasluokka
Tuomarina Timo Leppäkorpi

Luoksepäästävyys 10
Paikalla makaaminen 9
Seuraaminen kytkettynä 10
Seuraaminen taluttimetta 9
Maahanmeno seuraamisen yhteydessä 10
Luoksetulo 10
Seisominen seuraamisen yhteydessä 9
Estehyppy 10
Kokonaisvaikutus 10

Yhteensä 191 pistettä ja 1-tulos, luokkavoitto

10.08.2005 Jalasjärvi

Alokasluokka
Tuomarina Jaana Ala-Lähdesmäki

Luoksepäästävyys 10
Paikalla makaaminen 10
Seuraaminen kytkettynä 9,5
Seuraaminen taluttimetta 10
Maahanmeno seuraamisen yhteydessä 8
Luoksetulo 10
Seisominen seuraamisen yhteydessä 10
Estehyppy 10
Kokonaisvaikutus 10

Yhteensä 195 pistettä ja 1-tulos, luokkavoitto

~ Nevan sivulle ~
~ Etusivulle ~